Chrzest 2023 - najmodniejsze trendy i pomysły na zaproszenia, dekoracje stołu i sali, podziękowania i pamiątki

Chrzest Święty jest wyjątkowym i radosnym wydarzeniem dla rodziny i przyjaciół. To wspaniała okazja, aby uczcić ważne przejście do nowego etapu życia dziecka. Zdecydowanie najważniejszym elementem tego dnia jest ceremonia w kościele, w której uczestniczą rodzice oraz Chrzestni. Często na taką uroczystość zapraszani są również dziadkowie, wujostwo, kuzyni i inni bliscy maluszka. Dzięki temu Chrzest Święty nabiera jeszcze bardziej szczególnego charakteru, który bez wątpienia głęboko zapadnie w pamięci wszystkich zebranych osób. Po przyjęciu sakramentu Chrztu przez dziecko zwykle organizuje się przyjęcie. Taką uroczystość śmiało wyprawić można w domu lub restauracji, w zależności od osobistych preferencji. Jak zorganizować takie przyjęcie? Bez wątpienia dobrze jest zadbać o to, by chrzciny wyprawione zostały w naprawdę wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu. Przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą być inspiracją do przygotowania nietuzinkowego Chrztu 2023 dla dziewczynki lub chłopca.

Dekoracje i dodatki na Chrzest: co musisz mieć?

Chrzest Święty bardzo często jest pierwszym naprawdę istotnym wydarzeniem w życiu maluszka. Młodzi rodzice zwykle decydują się na jego zorganizowanie w pierwszych tygodniach po narodzinach. Tego rodzaju uroczystość dobrze jest przygotować z dbałością o najmniejszy szczegół - w końcu to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju.

Do najistotniejszych elementów Chrztu Świętego należą szatka oraz świeca. To bardzo symboliczne dodatki, które pozwalają podkreślić uroczysty i wyjątkowy charakter ceremonii. Zarówno świeca, jak i szatka powinny być białe, choć z powodzeniem można postawić na projekty ze zdobieniami. Motywy roślin, aniołków, gołąbków czy stópek wspaniale wyglądać będą na tego rodzaju dodatkach. Za przygotowanie szatki i świecy zwykle odpowiadają Rodzice Chrzestni, który w trakcie ceremonii trzymają akcesoria na znak czystości oraz drogi Chrystusa. 

Chusteczka szatka złote stópki

Chusteczka na Chrzest Święty

Ważnym elementem organizacji Chrztu są też zaproszenia. To one pozwolą w estetyczny sposób poinformować gości o planowanej uroczystości oraz przekazać im imię maluszka, a także datę czy miejsce Chrztu. Zaproszenia do wypisania należą do najpopularniejszych rozwiązań na tego rodzaju wydarzenia. To bardzo praktyczny dodatek, którego nie może zabraknąć na Chrzcie Twojego dziecka. Nowoczesnym rozwiązaniem będą z kolei zaproszenia na telefon, które stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem na uroczystości.

Zaproszenia na chrzest króliczek w kołysce

Zaproszenia do wypisania na Chrzest

Na chrzcinach z kolei nie może zabraknąć dekoracji wnętrza i stołu. Serwetki, obrus, bieżnik, świece czy wazony z kwiatami to często wybierane ozdoby blatu. Pamiętaj, by dopasować je do siebie, a efekt będzie naprawdę czarujący i wyjątkowy. To samo dotyczy dekoracji wnętrza. Spójny motyw zachwyci wszystkie zebrane osoby. Do ozdoby sali czy domu polecamy balony, girlandy czy plakaty. Całe zestawy dekoracji pozwolą natomiast szybko i bez żadnego problemu przygotować aranżację na przyjęcie.

Serwetki na chrzest stópki w wianuszku

Dekoracyjne serwetki na Chrzest

Księga gości wykorzystana podczas uroczystości Chrztu Świętego stanowi piękny materiał na pamiątkę dla dziecka. Maluszek prawdopodobnie w czasie przyjęcia będzie zbyt mały, by móc cokolwiek zapamiętać. Właśnie dlatego taki album będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Wypełniony zdjęciami i wpisami najbliższych pozwoli w przyszłości poczuć się dziecku naprawdę wyjątkowo - zupełnie, jakby znów znalazł się na odświętnym przyjęciu z okazji swojego Chrztu.

Księga gości z sercem na płótnie

Modna księga pamiątkowa na Chrzest

Słodki stół będzie atrakcją dla wszystkich gości. Tort na Chrzest ubrany przy pomocy toppera albo jadalnego opłatka na pewno zwróci ich uwagę. W candy barze na chrzcinach znaleźć się mogą też babeczki, cukierki, czekoladki, ciasta i wiele innych słodkości. Tego rodzaju smakołyki mogą być też cudownym podziękowaniem dla gości na Chrzest Święty. Upominki mile zaskoczą zebrane osoby. Takie rozwiązanie pozwoli podziękować im za przybycie i obecność w tym szczególnym dniu.

Miód podziękowanie chrzest kolekcja kwiatowa

Podziękowania dla gości z imieniem

Chrzest w stylu boho

Chrzciny dziecka boho to wybór, który pozwoli nadać przyjęciu naprawdę szczególny klimat. Wystarczy kilka dodatków, by stworzyć spójną i oryginalną aranżację na taką uroczystość. Naturalne materiały i luźna atmosfera to główne cechy tego stylu. Najlepiej sprawdzą się tu dekoracje z naturalnych tkanin, np. juty lub lnu, a także ciepłe, jasne kolory. Takie ozdoby stworzą piękną scenerię na Chrzest Święty. 

Nasza kolekcja dekoracji na Chrzest w stylu boho pozwoli bez żadnego problemu przygotować wyjątkową aranżację. Motyw dziecięcej kołyski z zabawkami wspaniale podkreśli młody wiek dziewczynki czy chłopca. Podobny wydźwięk ma grafika bucików umieszczonych na dłoni. Oba wzory doskonale wpisują się w najnowsze trendy naturalne dzięki aplikacjom przedstawiającym kwiaty i gałązki. Chrzciny boho to jeden z największych hitów tego roku!

Do przygotowania Chrztu Świętego i przyjęcia bez żadnych wątpliwości potrzebne będą zaproszenia. Wykonane z grubego papieru w stylistyce spójnej z całą kolekcją pozwolą podkreślić jej unikalny charakter oraz wprawią gości w odpowiedni nastrój. Zaproszenia na Chrzest do wypisania to bardzo praktyczny dodatek, który możesz wykorzystać w czasie planowania wydarzenia. Podczas przygotowań ważne jest też zadbanie o prośby o bycie Rodzicem Chrzestnym. Zaprojekowane w modnej odsłonie sprawią obdarowanym osobom naprawdę wielką przyjemność.

Dekoracje na Chrzest Święty w stylu boho pozwolą w gustowny sposób ubrać całe wnętrze na przyjęcie Twojego dziecka. Możesz śmiało wykorzystać je do aranżacji domu lub lokalu na chrzciny, która całkowicie odmieni wygląd wnętrza. Wybierając dekoracje w stylu boho, istnieją nieskończone możliwości do tworzenia pięknych i stylowych kompozycji. Plakaty, girlandy, toppery czy zawieszki to ozdoby, które fantastycznie pasują do charakteru okazji i stylistyki całej kolekcji. Stół na chrzciny ubrać można przy pomocy bieżnika z juty albo flizeliny dopasowanego kolorystycznie do aranżacji. Serwetki i kieszonki na sztućce to piękna dekoracja, a przy okazji też praktyczny dodatek na Chrzest Święty. Biała ozdobna świeca z tasiemką ociepli wnętrze i ładnie skomponuje się z resztą wystroju. 

W naszej kolekcji boho nie zabrakło także dekoracji na tort, pomysłów na prezent czy podziękowań dla gości. Wszystkie produkty wykonane z wysokiej jakości będą wspaniałym rozwiązaniem na chrzciny dziecka. 

Chrzest w stylu boho

Kolekcja dekoracji na Chrzest w stylu boho

Prośba o bycie matką chrzestną boho puzzleTopper na tort chrzest bohoŚcianka na chrzest boho plakat
Prośba o bycie Matką ChrzestnąTopper na tort na ChrzestPlakat z imieniem na Chrzest

Chrzest w stylu botanicznym

Styl botaniczny to jeden z największych trendów tego sezonu. Zielone gałązki i liście, naturalne elementy oraz eko rozwiązania śmiało łączyć można z odświętnymi dodatkami. Kolekcja dekoracji na chrzciny z eukaliptusem i złotym heksagonem prezentować się będzie naprawdę gustownie i bez wątpienia doskonale sprawdzi się na przyjęciu Twojego dziecka.

Przystrojenie sali można zacząć od wyboru balonów, girland i tkanin z motywem liści eukaliptusa. Można postawić także na plakaty z imieniem dziecka, które pozwolą spersonalizować chrzciny córki bądź syna. Białe, zielone czy złote dodatki w piękny sposób dopełnią aranżację i sprawią, że całość wspaniale wpisywać się będzie w aktualne trendy. 

Dekorując stoły, pamiętaj o drobnych akcentach w stylu botanicznym: serwetkach na chrzciny, kieszonki na sztućce, świecach czy wizytówkach. Winietki z nazwiskami gości pozwolą zachować porządek przy stole i uatrakcyjnią całą aranżację. Dekoracje na tort w postaci opłatka czy toppera z eukaliptusem będą idealnym rozwiązaniem na Chrzest Święty w botanicznej odsłonie. 

Absolutnym must-have na chrzciny są zaproszenia. Kartki z personalizowanym tekstem bądź do samodzielnego wypisania dostępne są w kompletach z dopasowanymi kopertami. Za ich pomocą bez żadnego problemu przekażesz gościom wszystkie ważne informacje. Ważnym dodatkiem jest też szatka i świeca do Chrztu Świętego. Dodatki przygotowywane zwykle przez Rodziców Chrzestnych można z powodzeniem dopasować do stylistyki przyjęcia, dzięki czemu stworzy ładną całość z wystrojem. 

Dekoracje na Chrzest i dodatki to nie jedyne produkty znajdujące się w naszej ofercie. Pomysły na prezent na chrzciny czy podziękowania dla gości także stanowią istotny element tego rodzaju uroczystości. Warto więc pomyśleć o nic podczas organizacji przyjęcia bądź gdy wybierasz się na Chrzest Święty jako gość. 

Chrzest w stylu botanicznym

Botaniczna kolekcja na Chrzest dziecka

Komplet świeca szatka chrzest eukaliptusKsięga pamiątkowa chrzest eukalitpusZaproszenia na chrzest eukaliptus wianuszek
Komplet ze świecą i szatką na ChrzestKsięga pamiątkowa na ChrzestZaproszenia na Chrzest Święty

Chrzest w stylu rustykalnym

Chrzciny dziecka w rustykalnej odsłonie cechują się ciepłem, przytulnym klimatem oraz modnym stylem. Wykorzystanie tego rodzaju trendów podczas przyjęcia Twojej pociechy na pewno pozwoli przygotować uroczystość, którą zebrane osoby zapamiętają na całe życie. Bez względu na to, czy planujesz chrzciny w domu, czy w restauracji, rustykalne dekoracje na Chrzest bez dwóch zdań będą wspaniałym rozwiązaniem. 

Plakaty z imieniem, zestawy balonów, świece, serwetki i inne ozdoby zaprojektowane zostały w modnej, spójnej stylistyce. Motyw dziecięcych stópek umieszczony na dodatkach ładnie kontrastuje z białym tłem i przyciąga uwagę. Na wielu elementach znajduje się też grafika wieńca, dzięki któremu nasze dekoracje na Chrzest tak dobrze wpisują się w aktualne trendy. Podobny motyw znaleźć można na ozdobach tortu na chrzciny. 

Sakrament Chrztu nie mógłby się odbyć bez eleganckiej szatki czy świecy. Tego rodzaju dodatki zdobione motywami dopasowanymi do mody na pewno oczarują wszystkie osoby zebrane na uroczystości. Zwłaszcza, jeśli postawisz na szatkę z imieniem, która sprawi, że całe wydarzenie zyska jeszcze bardziej szczególny charakter.

Zaproszenia na Chrzest z rustykalnym nadrukiem będzie bardzo dobrym rozwiązaniem na przyjęcie dziewczynki i chłopca. To niezawodny sposób na przekazanie najbliższym osobom wszystkich ważnych informacji na temat uroczystości Twojego dziecka. Podziękowania dla gości będą natomiast pięknym dodatkiem na Chrzest, który sprawi przyjemność wszystkim zebranym. Czekoladki, krówki, lizaki czy inne drobne prezenty wręczane najbliższym w ramach podziękowania to kolejny trend, który warto wykorzystać w czasie uroczystości swojej pociechy. 

A jeśli wybierasz się na przyjęcie bliskiej osoby i nie wiesz, co wybrać na prezent na Chrzest, propozycje z rustykalnej kolekcji będą doskonałym rozwiązaniem. Wysokiej jakości album na zdjęcia i wpisy gości, pamiątka w postaci Biblii z imieniem czy inne produkty stworzone specjalnie na tę okazję stanowią niezawodny pomysł na chrzciny. 

Chrzest w stylu rustykalnym

Rustykalne dekoracje na Chrzest Święty

Dekoracja stołu chrzest tabliczka rustykalne stópkiKrówki podziękowanie na chrzest rustykalne stópkiSzatka do chrztu rustykalne stópki
Dekoracja stołu na chrzcinyPodziękowanie na Chrzest ŚwiętySzatka do Chrztu z imieniem

Chrzest w nowoczesnym stylu z kwiatami

Z okazji Chrztu Świętego swojego dziecka z powodzeniem możesz przygotować nowoczesną i stylową aranżację wnętrza, która oczaruje wszystkie zaproszone osoby. Modny projekt z gołąbkiem oraz kwiatami bez najmniejszych wątpliwości doskonale sprawdzi się podczas tego rodzaju uroczystości. Malownicza grafika wykonana z dbałością o każdy szczegół już od pierwszej chwili oczaruje wszystkie zebrane osoby. 

Kolekcja nowoczesnych dekoracji stworzona została w kolorach zieleni, bieli oraz subtelnego różu. To sprawia, że wygląda naprawdę oryginalnie i gustownie. Do dekoracji z grafiką kwiatów oraz gołąbka pasować będą świetnie uniwersalne dodatki w dopasowanej kolorystyce. Można z powodzeniem wykorzystać również eko ozdoby z drewna, juty albo koronki. Uzyskany w ten sposób efekt będzie naprawdę zjawiskowy.

Stół na chrzciny dziecka można ubrać przy pomocy personalizowanego bieżnika ze specjalnie przygotowanym nadrukiem. Tabliczka z imieniem ustawiona na blacie także pięknie ubierze całe wnętrze. Winietki z nazwiskami gości, podziękowania albo tort ozdobiony specjalnie przygotowanymi dekoracjami też przydadzą się do stworzenia unikalnej aranżacji na Chrzest Święty. Do ubrania sali przydadzą się plakaty, banery z tematycznymi napisami i nastrojowe świece. Całość z powodzeniem dopełnić można ciętymi kwiatami lub innymi naturalnymi ozdobami.

Chrzest w nowoczesnym stylu z kwiatami

Nowoczesna kolekcja dekoracji na Chrzest

Biblia pamiątka chrztu nowoczesne z kwiatamiPudełeczka podziękowania nowoczesne z kwiatami chrzestSerwetki na chrzest pudrowe kwiaty

Sprawdzone dodatki na chrzciny dziecka