boże narodzenie

boże narodzenie

Przepiękne dekoracje wigilijnego stołu, pomogą wprowadzić wspaniały świąteczny klimat. Śliczne serwetki z wyjątkowymi wzorami wspaniale będą się prezentować przy nakryciach wszystkich gości. Piękne bieżniki oraz świeczki w różnych kolorach wprowadzą wiele elegancji, dzięki czemu posiłek w towarzystwie bliskich będzie jeszcze większą przyjemnością. Pięknie zastawiony stół zachęci wszystkich do wspólnego świętowania pełnego radości i cudownej rodzinnej atmosfery. 

Dekoracje stołu na Boże Narodzenie

Stół w trakcie Wigilii Bożego Narodzenia odgrywa bardzo znaczącą rolę. To przy nim rodziny i przyjaciele zbierają się, by spędzić wspólnie czas oraz celebrować Święta. Stół wigilijny jest też bardzo symboliczny. Sianko pod obrusem ma zapewnić gospodarzom dostatek oraz pomyślność na cały następny rok. Własne znaczenie posiadają także potrawy, które zazwyczaj znajdują się na stole podczas Wigilii. Jednak istotnym elementem jest także aranżacja blatu. Odpowiednie dekoracje oraz dodatki pozwalają podkreślić klimat Bożego Narodzenia, a także uatrakcyjnić wygląd całego wnętrza. Elegancki obrus czy bieżnik, praktyczne serwetki czy nastrojowe świece to zdecydowanie najczęściej wybierane ozdoby. Jak udekorować stół na Święta?

Serwetki świąteczne na wigilijny stół

Bożonarodzeniowe serwetki stanowią ważny element dekoracji stołu. Dzięki nim można łatwo zachować porządek w trakcie posiłku. Co więcej, odpowiednio dobrane serwetki są cudowną ozdobą blatu. A szeroka gama dostępnych wzorów pozwala przygotować oryginalne i ciekawe kompozycje. Fantastycznie prezentują się serwetki z gwiazdą betlejemską. Tradycyjna i ponadczasowa kolorystyka oraz piękne wykonanie powodują, że to sprawdzone rozwiązanie na dekorację podczas Świąt. Takie serwetki bez dwóch zdań przyciągną spojrzenia wszystkich osób obecnych na Wigilii. Wspaniałą propozycją są też serwetki z choinką oraz innymi symbolami Gwiazdki. Ułożone przy nakryciach gości będą prezentować się naprawdę wyjątkowo. 

Serwetki świąteczne klasyczne święta

Ozdobne serwetki na Święta

Aranżacja stołu na Święta 

Do dekoracji stołu wigilijnego można wybrać także wiele innych produktów, które niewątpliwie odmienią wygląd całego wnętrza. Idealnym przykładem takiej ozdoby jest estetyczny bieżnik. Tego rodzaju dekorację można ułożyć bezpośrednio na blacie bądź białym obrusie. Flizelinowy bieżnik w kolorze ciemnej zieleni to doskonała propozycja na Boże Narodzenie. Jeśli zamierzasz przygotować tradycyjną aranżację, taka dekoracja będzie rewelacyjną bazą! Materiał schludnie się układa i wygląda bardzo estetycznie, dlatego na pewno znakomicie sprawdzi się podczas Wigilii w rodzinnym gronie. Dekoracyjne serwetki oraz kieszonki na sztućce w analogicznej kolorystyce będą bezbłędnie pasować do tego rodzaju ozdoby.

Ozdoby na stół wigilijny

Do aranżacji stołu wigilijnego wykorzystać można mniejsze dekoracje, które całkowicie odmienią wygląd kompozycji. Nawet drobne elementy pozwolą urozmaicić wystrój i nadać mu nietuzinkowy charakter. Ozdobne serwetki w kształcie lasek cukrowych czy filcowe kieszonki na sztućce z Mikołajem to rewelacyjne propozycje. Takie dekoracje z całą pewnością spodobają się dorosłym i dzieciom zebranym na uroczystości. Ich wykorzystanie jest niezwykle proste i szybkie, dlatego z powodzeniem możesz wybrać je do aranżacji blatu. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że cudowny efekt uzyskać można także dzięki użyciu nastrojowych świec. Białe, proste świeczki czy bardziej tematyczne ozdoby ocieplą wnętrze i rozjaśnią nieco przygotowaną aranżację stołu. Sprawdź koniecznie nasze propozycje i wybierz swoje ulubione!

Kieszonki na sztućce filc święty mikołaj

Filcowe kieszonki na sztućce z Mikołajem