komunia

komunia

Słodki stół na Komunię to propozycja, która coraz częściej pojawia się podczas uroczystości. Jak zrobić samemu candy bar na taką okazję? Dekoracje słodkiego stołu można z łatwością dopasować do motywu przewodniego Pierwszej Komunii. Toppery do ciast i muffinek uatrakcyjnią każdego rodzaju wypieki. Pikery w odcieniach złota czy bieli będą wspaniale wyglądać w połączeniu z foremkami do babeczek. Papilotki wykonane z grubego papieru to gustowna dekoracja słodkiego barku. Przydatne są też pudełka na ciasto, w które zapakować można słodycze po zakończonym przyjęciu. Takie opakowania do żywności ułatwią przechowywanie wszystkich smakołyków. 

Słodki stół na Komunię

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle emocjonujący dla dziecka oraz jego najbliższych. Z tego też powodu po ceremonii w kościele najczęściej organizowane jest przyjęcie, w którym udział bierze rodzina oraz przyjaciele. Bez względu na to, czy planujesz wyprawić je we własnym domu, czy restauracji, z całą pewnością musisz zadbać o kilka ważnych elementów tego rodzaju uroczystości. Istotny wpływ na atmosferę panującą podczas Komunii mają odpowiednie dekoracje. Dzięki nim stworzysz aranżację, w której wszyscy goście będą czuć się naprawdę komfortowo. Na przyjęcie dla rodziny dobrze jest przygotować też atrakcje, które oczarują zaproszone osoby. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań na Pierwszą Komunię jest słodki stół wypełniony wspaniałymi deserami. 

Ozdoby na tort komunijny

Tort komunijny pozwala w wyjątkowy sposób podkreślić uroczysty charakter ceremonii oraz przyjęcia. Aby efekt był jeszcze bardziej zjawiskowy, koniecznie wykorzystaj wysokiej jakości dekoracje zaprojektowane specjalnie na tę szczególną okazję. Topper na tort komunijny z napisem “Pierwsza Komunia Św.” i modnym wieńcem stanowi stylową propozycję na uroczystość Twojego dziecka. Wykonana z jasnego drewna dekoracja szczególnie dobrze prezentować się będzie na przyjęciu w rustykalnej bądź botanicznej stylistyce. Niezwykle czarującą ozdobą tortu na Komunię jest jadalny opłatek z ozdobnym napisem. Motyw malowniczych kwiatów i subtelny krzyż sprawiają, że całość wygląda niezwykle oryginalnie. Tak przygotowany tort świetnie wypadnie na pamiątkowych zdjęciach. 

Opłatek na tort komunijny Rustykalny Wianuszek

Jadalny opłatek na tort komunijny

Słodki stół na Komunię - jak zrobić?

Aby candy bar na Komunię Twojego dziecka wyglądał naprawdę fantastycznie, sprawdź koniecznie też inne dekoracje znajdujące się w naszej ofercie. Ażurowe foremki do muffinek w białym kolorze to elegancka ozdoba, która bardzo dobrze sprawdzi się w czasie uroczystości komunijnej. Taki dodatek pozwoli pięknie uzupełnić aranżację słodkiego stołu zarówno w klasycznej, jak i naturalnej odsłonie. Zaproszeni goście chętnie sięgną po tak czarujące słodkości przygotowane na Komunię. Muffinki można udekorować też przy pomocy karteczek mocowanych na drewnianym piku. Ozdobne napisy “sweets” czy “love” z metalicznym połyskiem uatrakcyjnią wygląd wszystkich babeczek. W ten sam sposób możesz ubrać kawałki ciast upieczone na Komunię. 

Pudełka na ciasto komunijne

Jak poradzić sobie ze słodkościami pozostałymi po uroczystości? Taki dylemat ma wielu rodziców dzieci komunijnych. W myśl zasady Zero Waste desery z candy baru możesz po przyjęciu zapakować do specjalnie przygotowanych pojemników. Pudełka na ciasto komunijne wykonane z grubego papieru łatwo się składa, dzięki czemu ich wykorzystanie jest naprawdę wygodne. Co więcej, każdy pojemnik posiada wygodną rączką, która pozwala bez najmniejszego problemu przenosić paczki. Pudełka na ciasto z ozdobnymi motywami możesz wypełnić słodyczami, a następnie wręczyć je gościom w ramach podziękowań za przybycie. Niektóre pojemniki mają oryginalną formę, która sprawi, że paczki dla bliskich będą wyglądać jeszcze bardziej czarująco. 

Pudełka ozdobne z rączką białe

Ozdobne pudełka na ciasto komunijne